سلام

امیدوارم خوب و خوش و شاد باشید

امروز می خوام درباره ی دوتا ذکر صحبت کنم ، ذکرهایی که معجزه می کنند .

نمی تونید باور کنید که این اذکار چقدر ثواب دارن ، تا چه حد حاجت میدن و چقدر عزیزن .

روایت است حضرت رسول (ص) فرمودند :در شب معراج چون به آسمان رسیدیم ، ملکی دیدم که هزار دست داشت و در هر دستی ، هزار انگشت و مشغول حساب کردن و شماره کردن با انگشتانش بود . از جبرئیل پرسیدم : این ملک کیست و چه چیز را حساب می کند ؟

جبرئیل گفت : این ملکی است که موکل بر دانه های باران است و حفظ می کند که چند قطره از آسمان بر زمین نازل شده است . پس من به آن ملک گفتم : آیا تو میدانی از زمانی که حق تعالی دنیا را خلق کرده است ، چند قطره باران از آسمان به زمین آمده است ؟ گفت : یا رسول الله ! قسم به آن خدایی که تو را به حق به سوی خلق فرستاده ، نه تنها می دانم که چند قطره از آسمان نازل شده ، بلکه به تفصیل می دانم که هر قطره در چه مکانی ریخته شده است .

حضرت فرمود : من از حفظ و تذکر او در حساب تعجب کردم . پس گفت : با رسول الله ! با این قدرت حفظ و تذکر که دارم ، قدرت حساب یک چیز را ندارم . گفتم : آن چیست ؟ گفت : هنگامی که قومی از امت تو در جایی حاضر می شوند و اسم تو نزد ایشان برده می شود و آنان بر تو صلوات می فرستند ، من قدرت ندارم ثواب آنها را شماره کنم .[1]

صلوات ، بهترین هدیه از طرف خداوند برای انسان است ، تحفه ای از بهشت است ، روح را جلا می دهد ، عطری است که دهان انسان را خوشبو می کند ، نوری در بهشت است ، نور پل صراط است ، شفیع انسان است ، موجب کمال نماز ، دعا و استجابت آن می شود ، موجب تقرب انسان است ، رمز دیدن پیامبر در خواب است ، سپری در مقابل آتش جهنم است ، برترین عمل در روز قیامت است ، آتش جهنم را خاموش می کند ، زینت نماز است ، بهترین داروی معنوی است .

حضرت محمد (ص) فرمود : هرکس هر روز هزار صلوات بر من فرستد از دنیا نخواهد رفت تا جای خود را در بهشت ببیند .

«اللهم صل علی محمد و آل محمد»

چون به ابراهيم خليل الرحمان برخورد از پشت‏سر صدا زد: اى محمد امت‏خود را از جانب من سلام برسان و به آنها بگو: بهشت آبش گوارا و خاكش پاك و پاكيزه و دشتهاى بسيارى خالى از درخت دارد و با ذكر جمله‏«سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر و لا حول و لا قوة الا بالله‏»درختى در آن دشتها غرس مى‏گردد، امت‏خود را دستور ده تا درخت در آن زمينها زياد غرس كنند.

شيخ طوسى(ره)در امالى از امام صادق(ع)از رسول خدا(ص)روايت كرده كه فرمود: در شب معراج چون داخل بهشت‏شدم قصرى از ياقوت سرخ ديدم كه از شدت درخشندگى و نورى كه داشت درون آن از بيرون ديده مى‏شد و دو قبه از در و زبرجد داشت از جبرئيل پرسيدم: اين قصر از كيست؟گفت: از آن كسى كه سخن پاك و پاكيزه گويد، و روزه را  پيوسته گيرد و اطعام طعام كند، و در شب هنگامى كه مردم در خوابند تهجد - و نماز شب - انجام دهد، على(ع)گويد: من به آن حضرت عرض كردم: آيا در ميان امت‏ شما كسى هست كه طاقت اين كار را داشته باشد؟ فرمود: هيچ مى‏دانى سخن پاك گفتن چيست؟عرض كردم: خدا و پيغمبر داناترند فرمود: كسى كه بگويد: «سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر»هيچ مى‏دانى ادامه روزه چگونه است؟گفتم: خدا و رسولش داناترند، فرمود: ماه صبر - يعنى ماه رمضان - را روزه گيرد و هيچ روز آن را افطار نكند و هيچ دانى اطعام طعام چيست؟گفتم: خدا و رسولش داناترند، فرمود: كسى كه براى عيال و نانخواران - خود (از راه مشروع)خوراكى تهيه كند كه آبروى ايشان را از مردم حفظ كند، و هيچ مى‏دانى تهجد در شب كه مردم خوابند چيست؟عرض كردم: خدا و رسولش داناترند، فرمود: كسى كه نخوابد تا نماز عشا آخر خود را بخواند ؛ در آن وقتى كه يهود و نصارى و مشركين مى‏خوابند .[1] مستدرک الوسایل،ج1،ص393